Jeśli chodzi o tworzenie bogactwa i osiąganie wysokich poziomów sukcesu, jest tylko kilka reguł i zasad, których musisz konsekwentnie przestrzegać, aby to osiągnąć.

“Bogaty albo biedny“ ujawnia brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu, a jego osiągnięciem!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem? Czy ta różnica wynika z ich wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów, odrobiny szczęścia, czy też może z zawodu, biznesu albo inwestycji, które wybrali?

Szokująca odpowiedź brzmi: z żadnej z tych rzeczy!

W przełomowej książce „Bogaty albo biedny ” T. Harv Eker twierdzi: „Daj mi pięć minut, a powiem ci, jaką będziesz miał finansową przyszłość!”. Eker potrafi to zrobić, rozpoznając indywidualny „schemat pieniędzy i sukcesu”. Każdy z nas ma własny schemat pieniędzy zakorzeniony w podświadomości i to właśnie ten schemat, bardziej niż cokolwiek innego, decyduje o naszym sukcesie finansowym. Możesz wiedzieć wszystko o marketingu, sprzedaży, negocjacjach, akcjach, nieruchomościach i świecie finansów, lecz jeśli twój schemat pieniędzy nie jest nastawiony na wielki sukces, nigdy nie dojdziesz do wielkich pieniędzy – a jeśli jakimś trafem zdobędziesz pieniądze, najprawdopodobniej je stracisz!
„Bogaty albo biedny” to właściwie dwie książki w jednej. Pierwsza część wyjaśnia, jak działa schemat pieniędzy. Z wykładu Ekera, którego cechuje rzadko spotykane połączenie błyskotliwej inteligencji z niezwykłym poczuciem humoru, dowiesz się, jaką zajmujesz pozycję w świecie finansów. Nauczysz się też, jak rozpoznać i skorygować swój schemat pieniędzy, żeby nie tylko zrobić majątek, ale żeby go utrzymać i stale powiększać.

W drugiej części poznasz siedemnaście „zestawów myśli”, które mówią o tym, w jaki sposób działają ludzie bogaci w odróżnieniu od większości ludzi biednych i średnio zamożnych. Każdy zestaw obejmuje opis praktycznych działań, które powinieneś podjąć, żeby zdecydowanie zwiększyć swoje dochody.

Jeśli nie wiedzie ci się finansowo tak, jakbyś sobie życzył, to znaczy, że musisz zmienić swój schemat pieniędzy. Niestety, twój obecny schemat zostanie z tobą do końca życia, jeśli go nie zidentyfikujesz i nie skorygujesz – właśnie w tym pomoże ci ta niezwykła książka. Zdaniem Ekera, sprawa jest prosta: jeśli będziesz myślał tak, jak myślą ludzie bogaci, i robił to, co oni robią, jest duża szansa, że staniesz się jednym z nich!

Obejrzyj powyższy film choć może powinienem napisać przesłuchaj, a później czytaj dalej, aby poznać 10 najważniejszych wskazówek T. Harv Ekera dotyczących bogactwa i sukcesu.

1. Weź swoje życie na własność

Tak wielu z nas spędza życie, czekając na naszą „wielką przerwę”. Uważamy, że jeśli tylko opuścimy głowę, ciężko pracujemy i robimy właściwe rzeczy, w końcu ktoś przekaże klucze do naszego sukcesu. Jeśli chcesz odnieść prawdziwy sukces w swoim życiu, musisz wierzyć, że to Ty tworzysz swoje życie. Z drugiej strony, to ty jesteś tym, który tworzy przeciętność lub walkę finansową. Może to zabrzmieć ostro, ale jeśli spojrzysz na to we właściwy sposób, w rzeczywistości daje siłę. Ponieważ jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za własne niepowodzenia, jesteś również w stanie zmienić swoje życie na lepsze. Tak właśnie postrzegają świat bogaci ludzie i jest to jeden z powodów ich sukcesu. Większość ludzi z klasy średniej i spłukanych ludzi widzi rzeczy zupełnie inaczej. Zamiast świadomie kreować swoje życie, postrzegają życie jako coś, co przydarza się „im”, a nie „dla”. Więc zanim spróbujesz zrobić cokolwiek innego, czas przejąć kontrolę. Kiedy wierzysz, że możesz stworzyć życie, jakiego pragniesz, zamiast czekać, aż przydarzą się ci dobre rzeczy, wejdziesz na szybką ścieżkę do bogactwa i sukcesu.

Robert Sobolewski - Harve Eker 1
Jeśli chcesz odnieść prawdziwy sukces w swoim życiu, musisz wierzyć, że to Ty tworzysz swoje życie.

2. Jeśli chcesz zmienić owoce, najpierw zmień korzenie

Na początku może to nie mieć większego sensu, ale wyobraź sobie drzewo w sadzie. Każdy rodzaj owoców wystarczy. To drzewo, które sobie wyobrażasz, reprezentuje twoje życie. W życiu wszystkie nasze działania w końcu przyniosą skutek. Innymi słowy, twoje drzewo pewnego dnia przyniesie owoce. Ale jakiego rodzaju owoce? Czy będzie soczyste, chrupiące i słodkie? A może owoce twojej pracy będą rozczarowujące i gorzkie?

Większości z nas podobałyby się soczyste, słodkie owoce – udane rezultaty. Więc jeśli chcesz, aby drzewo wydawało więcej i lepszych owoców, co robisz?

Wracasz do korzeni.

Nie możesz zmienić owocu, który został już wyprodukowany, ale możesz sprawić, że jutrzejszy owoc będzie słodszy. Pielęgnujesz części ukryte pod ziemią, wiedząc, że ostatecznie twoje wysiłki wpłyną na cały system rośliny. Życie jest takie samo. Jeśli nie osiągasz oczekiwanych wyników, ważne jest, aby skupić się na prawdziwym problemie, a nie na wyniku końcowym. Skoncentruj się na niewidzialnym, aby zmienić widzialne.

Robert Sobolewski - Harve Eker 2
Pielęgnuj części ukryte pod ziemią, wiedząc, że ostatecznie twoje wysiłki wpłyną na cały system rośliny (ciebie).

3. Chętnie poczuj się nikomfortowo

Prawda jest taka, że większość ludzi ma problemy z wyjściem ze swojej strefy komfortu. Kiedy napotykamy blokadę drogową lub przeszkodę, zakładamy, że robimy coś źle. Ale nic nie może być dalsze od prawdy. Zamiast wycofywać się na stare, znajome terytorium, spróbuj zastosować inne podejście:

Jeśli czujesz się nieswojo, stawiasz wyzwania lub zniechęcasz – oznacza to, że się rozwijasz.

Nawet jeśli nie wydaje się, że robisz postępy, fakt, że wychodzisz poza swoją strefę komfortu, oznacza, że idziesz do przodu. Wielu z nas wyobraża sobie sukces jako linię prostą, drogę z punktu „a” do punktu „b”. Ale w rzeczywistości droga do sukcesu jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Umiejętność ich akceptacji i przystosowania się do nich jest jednym z głównych czynników rzeczywistego osiągnięcia każdego ważnego celu w życiu.

Więc następnym razem, gdy poczujesz się zagubiony, zdezorientowany lub po prostu trochę zagubiony, pamiętaj: właściwie dobrze jest spróbować rzeczy, które sprawiają, że czujesz się niekomfortowo.

Robert Sobolewski - Harve Eker 3
Fakt, że wychodzisz poza swoją strefę komfortu, oznacza, że ​​idziesz do przodu.

4. To, na czym się skupiasz, rozszerza się

Czy kiedykolwiek spotkałeś osobę, która nie potrafi przestać narzekać na wszystko, co jest nie tak w ich życiu? Prawdopodobnie masz. Czy ta osoba wydawała się szczęśliwa, czy też wydawała się absolutnie nieszczęśliwa?

To nieświadoma pułapka, w którą wszyscy czasami wpadamy, ale jest to nawyk, który musisz zerwać, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele w życiu. Dlatego. Kiedy narzekasz lub negatywnie, na czym się skupiasz – co jest dobre w Twoim życiu, a co nie tak? Co jest nie tak w twoim życiu. Tak więc, jeśli to, na czym się skupiasz, rozszerza się, to czego więcej dostaniesz w swoim życiu? Co jest nie tak w twoim życiu.

Zamiast szukać powodów, dla których wszystko jest nie tak, staraj się przyjrzeć, co jest dobre. Skupiając się naprawdę na swoich celach w nowy i bardziej oddany sposób, odkryjesz nowe drogi, których nigdy wcześniej nie zauważyłeś.

Robert Sobolewski - Harve Eker 4
Robert Sobolewski - Harve Eker 4

5. Twoje słowo musi stać się prawem

Czas być szczery, a odpowiedź na to pytanie może sprawić, że się wzdrygniesz. Ale jak często zaczynasz projekty i nigdy ich nie kończysz? Tak często słyszymy od ludzi, którzy rozpoczynają nowe programy, wyznaczają sobie cele i nigdy ich nie realizują. Zakończenie tego, co zacząłeś, jest ważniejsze, niż mogłoby się wydawać, i sprowadza się do jednego słowa: uczciwość . Nie oznacza to tylko bycia uczciwym wobec siebie (chociaż to ważne).

Oznacza także bycie całością i kompletnością jako osoba. Kiedy nie dotrzymujesz słowa dla siebie, czujesz się źle. Kiedy nie zrealizujesz tego, co zamierzałeś zrobić, może to podważyć Twoją pewność siebie i sprawić, że poczujesz, że nie ma prawdziwej ścieżki do Twoich celów. Jeśli nie będziesz ostrożny, łatwo utknąć w pętli złych nawyków i przekształcić to w samonapędzający się cykl.

Z drugiej strony, jeśli zrobisz wszystko, co konieczne, aby dotrzymać słowa dla siebie, ta pewność siebie rozleje się na każdą dziedzinę twojego życia. To prosta kwestia samodyscypliny. Będzie to wymagało trochę praktyki i ciężkiej pracy, ale ostatecznie to jedyny sposób, aby osiągnąć cele, które sobie wyznaczyłeś. To jeden z głównych sposobów, w jaki możesz zawładnąć swoim życiem, osiągnąć sukces i zwiększyć potencjał bogactwa.

Robert Sobolewski Zarabianie Online
Robert Sobolewski - Zarabianie Online

6. Bądź świetnym menedżerem pieniędzy

Czy masz system do zarządzania swoimi pieniędzmi?

Jeśli nie zarabiasz jeszcze tyle, ile byś chciał, spisanie pomysłu może wydawać się łatwe. Po prostu wmawiasz sobie, że pomyślisz o tym później, kiedy będziesz mieć dodatkowe pieniądze do budżetu. Ale jeśli nie przejmiesz teraz kontroli nad zarządzaniem swoimi dochodami, co zrobisz, gdy osiągniesz pożądany sukces?

Jeśli masz kiepski nawyk zarządzania swoimi pieniędzmi, istnieje duża szansa, że nadal będziesz miał zły nawyk, bez względu na to, jak bogaty i odnoszący sukcesy jesteś. Odpowiedź brzmi: najpierw zbuduj nawyk bez względu na to, ile zarabiasz, ponieważ zarządzanie pieniędzmi jest jedną z największych różnic między bogatymi a większością ludzi z klasy średniej i spłukanych. Może to mieć wpływ na to, czy odniesiesz sukces i zwiększysz potencjał bogactwa.

Robert Sobolewski - Harve Eker 6
Aby zostać świetnym menedżerem pieniędzy, najpierw zbuduj nawyk bez względu na to, ile zarabiasz.

7. Modeluj bogatych i odnoszących sukcesy ludzi

Ilu z nas dorastało z milionerami, których moglibyśmy wykorzystać jako wzór do naśladowania? Nie za dużo, prawda?

Smutnym faktem jest to, że większość z nas po prostu nie widziała, jak osiągnąć sukces i zwiększyć potencjał bogactwa. Nie możemy iść do mamy i taty i poprosić ich o radę, jak zostać milionerem, ponieważ większość naszych rodziców nie jest milionerami… więc skąd mieliby wiedzieć?

Zamiast tego konieczne jest znalezienie ludzi bogatych i odnoszących sukcesy – i zbadanie ich, aby dowiedzieć się, jak się tam dostali.

Nie musisz spotykać się z tymi wzorcami osobiście, aby zastosować tę strategię. Musisz tylko odrobić lekcje. Czytaj ich książki i oglądaj wywiady, które przeprowadzili. Dowiedz się, co możesz o ich przeszłości, korzystając z biografii i wiadomości. Dowiedz się, jak wyglądało ich życie, kiedy byli na tym samym etapie swojej podróży, co teraz. A potem zrób to, co zrobili. Modeluj ich podejście .

Robert Sobolewski - Harve Eker 7
Znajdź ludzi bogatych i odnoszących sukcesy i przestudiuj ich, aby dowiedzieć się, jak się tam dostali.

8. Nie ograniczaj swojego dochodu

Jeśli masz pracę, masz limit dochodów. Automatycznie ustalasz limit zarobków. Jeśli chcesz się wzbogacić, musisz pozbyć się wszelkich ograniczeń swojego dochodu. W większości przypadków oznacza to założenie firmy.

Jednak dużym błędem, który ludzie popełniają, jest to, że kiedy rozpoczynają biznes , to oni są biznesem. To oni ponoszą wyłączną odpowiedzialność za sukces lub porażkę firmy. Większość małych firm i profesjonalistów jest założona w sposób, który daje właścicielowi tak istotną rolę, że bez ich obecności firma nie może funkcjonować. Taka konfiguracja jest błędem. I to jest powód, dla którego tak wiele małych firm pozostaje małych lub niestety upada.

Aby Twoja firma odniosła prawdziwy sukces, musi być w stanie funkcjonować bez Twojego udziału w każdym najmniejszym szczególe . Jeśli możesz cofnąć się i pozwolić opracowanym przez siebie systemom prowadzić biznes za Ciebie, nawet lepiej! Gdy cofniesz się i pozwolisz swojej firmie działać bez ciebie, nie ma ograniczeń co do dochodu, jaki możesz zarobić .

Pomyśl o tym – większość prac opiera się na stawce godzinowej, pensji lub prowizji. Oznacza to, że możesz zarobić tylko tyle, ile jesteś w stanie pracować. Ale kiedy cofniesz się i pozwolisz swoim systemom pracować za Ciebie, nagle liczba godzin w ciągu dnia przestanie Cię powstrzymywać.

Robert Sobolewski - Harve Eker 8
Gdy cofniesz się i pozwolisz swojej firmie działać bez ciebie, nie ma ograniczeń co do dochodu, jaki możesz zarobić.

9. Przestań koncentrować się na pieniądzach, skup się na rozwiązywaniu problemów

Duży problem, który widzę w zmagających się właścicielach firm, przedsiębiorcach, profesjonalistach i ludziach przechodzących z pracy do posiadania własnej firmy, polega na tym, że są oni skupieni tylko na sobie. Czy wiem wystarczająco? Czy to zadziała? Czy zarobię wystarczająco dużo pieniędzy? Czy mnie polubią? I to trwa i trwa. Jednak jest to niewłaściwe podejście. Przestań skupiać się na sobie i zacznij skupiać się na innych.

Zarabianie pieniędzy nie jest skomplikowane. Ludzie zapłacą za coś, co rozwiązuje ich problem . To takie proste. Nie możesz po prostu założyć biznesu i mieć nadzieję, że odniesie sukces, musi mieć rym i powód. Ludzie wzbogacają się, budując biznesy, które rozwiązują problemy dla innych i zarabiają na tym dużo pieniędzy.

Musisz więc skupić się na byciu tym, co Harv nazywa „osobą rozwiązującą problemy”. Musisz zdecydować, co możesz zrobić, aby jak najlepiej pomóc ludziom. Pieniądze są wynikiem pomagania innym i wnoszenia wartości do ich życia.

Pomyśl o swoim życiu już teraz. Za co płacisz, że pomaga ci rozwiązać problemy w twoim życiu? Aby stać się bogatym, musisz pomóc wielu ludziom rozwiązać problem. To klucz do sukcesu.

Robert Sobolewski - Harve Eker 9
Robert Sobolewski - Harve Eker 9

10. Nigdy nie przestawaj się uczyć

Wreszcie, nie popełniaj błędu, myśląc, że kiedy już osiągniesz cel, wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć! Ludzie odnoszący największe sukcesy na świecie są zobowiązani do dalszego uczenia się i rozwoju.

Zarezerwuj czas w swoim życiu (i pieniądze w swoim budżecie), aby zainwestować w programy, które każdego dnia nauczą Cię czegoś nowego. Zapewne słyszałeś powiedzenie, że „wiedza to potęga” – weź to sobie do serca!

Skoro więc przeczytałeś najważniejsze wskazówki Harva dotyczące bogactwa i sukcesu, co będzie dalej?

Cóż, to zależy… czy jesteś gotowy, aby nauczyć się bardziej zaawansowanych strategii i zasad, które pomogą Ci stworzyć bogactwo w swoim życiu?

Przypominam jednocześnie o szeregu promocji jakie prezentuje co jakiś czas na blogu. To sprawdzone sposoby które pozwolą osiągnąć dodatkowy dochód.

Strona internetowa robsob.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.
Treść artykułów, wszelkich tekstów, prezentacji, nagrań audio i video w domenie i subdomenach: robsob.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

Kategorie: EDUKACJA

error: