Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Promocja zakończona - czekamy na kolejną edycję :)

Alior Bank: 200 zł łatwej premii na start

Alior Bank zaprezentował trzecią edycję promocji “Z nami najlepiej”. DO zdobycia ponownie jest aż 200 zł premii gotówkowej na start. 

Oprócz premii startowej, Alior Bank organizuje istny festiwal promocji pod względem produktów depozytowych. Flagowym produktem jest 100-dniowa lokata dla nowych klientów, której oprocentowanie wynosi 3% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł!

Kolejny godny uwagi produkt to konto oszczędnościowe dodawane jako korzyść do Konta Jakże Osobistego. W tym przypadku oprocentowanie również wyniesie 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł.

Idąc dalej natrafiamy na Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,6% w skali roku. Jednak w tym przypadku oprocentowanie obowiązuje aż do kwoty 100.000 zł! 

Co do samego Konta Jakże Osobistego, warto również wspomnieć o możliwościach płacenia w 152 walutach bez kosztów przewalutowania oraz 1% moneyback od płatności wykonanych telefonem (Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE). Konto założycie oraz zamkniecie w pełni online!

Kto może zostać uczestnikiem promocji

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które po 31 października 2018 roku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Banku. Oznacza to, że w stosunku do ostatniej edycji promocji, okres karencji został skrócony o 2 miesiące!

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza Was z promocji. Posiadacze konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe również mogą wziąć udział w niniejszej promocji 🙂

DOPASUJ KONTO DO SIEBIE

za prowadzenie konta dla aktywnych

za kartę debetową dla aktywnych

za krajowe przelewy internetowe w złotych

za dwie aktywne korzyści z pakietu dostępnych

Brak opłaty za prowadzenie konta dotyczy osób poniżej 26 roku życia lub zapewniających wpływ min. 1500 zł miesięcznie.

Brak opłaty za kartę obowiązuje, jeżeli zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie.

Jak założyć promocyjne konto

Aby skorzystać z promocji należy do 31 grudnia 2019 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie 30 dni od momentu podpisania wniosku, nie później jednak niż do 30 stycznia 2020 roku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny – osobiście polecam ten sposób. W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 200 zł premii

Aby zdobyć premię należy przez 3 kolejne pełne miesiące po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na łączną kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

Wymagany wpływ na konto może stanowić pojedynczy wpływ na 1000 zł lub na przykład dwa przelewy po 500 zł. Może to być zarówno wpływ z konta w innym banku, jak i z Alior Banku. Jedynym warunkiem jest fakt, iż nie możecie być posiadaczami rachunku, z którego wysłany będzie przelew. Najprostsze spełnienie tego warunku to wpływ od kogoś znajomego, członka rodziny lub pracodawcy.

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych lub w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. 

Premia zostanie wypłacona na Konto Jakże Osobiste w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji (będzie to zatem czwarty miesiąc po zawarciu umowy). W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Szczegóły w regulaminie promocji “z nami najlepiej – 3 edycja” .

Przykład: otwierając konto w grudniu 2019, warunki spełnijcie w styczniu, lutym oraz w marcu 2020 roku. W tym przypadku premię bank wypłaci Wam w kwietniu 2020 roku.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

 • 0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie lub bezwarunkowo dla osób w wieku do 26 lat, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,
 • 0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł (aby uniknąć opłaty można na przykład doładowywać Revoluta),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,
 • 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,
 • możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego

Oprócz powyższych warunków bazowych, możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych poniżej “korzyści” dołączanych do konta. Każda kolejna “korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was trzy pierwsze korzyści:

 • konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (do 20.000 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

Wybierz dodatkowe korzyści, których w danym momencie potrzebujesz. Dwie z nich są za 0 zł, a każda następna to tylko 3,50 zł miesięcznie. Wybrane korzyści zaczną działać już od następnego dnia.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na (tradycyjnym) koncie oszczędnościowym obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

W Alior Banku możecie wykonywać płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania dla 152 walut! Dla dolara, euro i funta brytyjskiego stosowany będzie średni kurs NBP, zaś w przypadku pozostałych walut kurs organizacji płatniczej Mastercard (bez doliczania prowizji oraz marży banku). Dzięki temu nie musicie korzystać z kantoru walutowego lub wyrabiać dodatkowych kart walutowych. Karta Alior Banku sprawdzi się również podczas zakupów w zagranicznych sklepach internetowych oraz podczas wypłaty gotówki za granicą.

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

Konto Mocno Oszczędnościowe to kolejny mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 2,3% w skali roku. Jednak wystarczy, że spełnicie warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 2,6% w skali roku. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Warunki uzyskania oprocentowania są bardzo proste. Wystarczy zasilać comiesięcznie konto osobiste na kwotę minimum 1500 zł. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku.

Prowadzenie Konta Mocno Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:

tabeli oprocentowania Alior Banku.
regulaminie promocji Konta Mocno Oszczędnościowego.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości – Napisz nową wiadomość – Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie.

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

Jeśli wpis na blogu uważasz za wartościowy napisz mi o tym.
Pozdrawiam serdecznie!

Strona internetowa robsob.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.
Treść artykułów, wszelkich tekstów, prezentacji, nagrań audio i video w domenie i subdomenach: robsob.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

error: