Pierwsze konto w Polsce obsługujące transakcje Bitcoin

BitBay – ZONDA to największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia w Europie, która zadebiutowała w 2014 roku w Polsce. Założycielem platformy i jej wieloletnim CEO jest Sylwester Suszek — popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji w kraju i za granicą. 

W maju 2018 roku giełda BitBay przeniosła swoją działalność na Maltę i teraz pod okiem nowego prezesa, którym jest Paweł Sobków, dalej prężnie się rozwija.

Głównym celem założycieli, było stworzenie bezpiecznej i wiarygodnej platformy, która umożliwia szybką wymianę kryptowalut. 

ZONDA posiada intuicyjny i przejrzysty interfejs z profesjonalnymi narzędziami dla traderów.

Dlaczego warto mieć konto w ZONDA?

  • Wymieniaj walutę po korzystnych kursach od innych użytkowników
  • Brak opłat za prowadzenie konta – konto za 0 zł
  • Szybkie wpłaty i wypłaty – gdzie i jak chcesz
  • Ponad 20 cyfrowych walut – kup je wszystkie
  • Uzyskujesz dostęp do giełdy, kantoru, portfeli walutowych i inwestycji

Otwierając konto otrzymujesz dostęp do

* dotyczy cyfrowych walut. Przelewy realizowane są natychmiast.
W przypadku niższego fee dla transakcji, czas ten może się wydłużyć do około 15 minut.

Opłaty i prowizje

Założenie konta za darmo
Prowadzenie konta 0 PLN / ROK
Wyłączenie konta za darmo
Im więcej handlujesz,tym mniejsza prowizja.zależna od obrotu
Prowizja za złożenie oferty na giełdzie (Maker)od 0,17%
Prowizja za kupno lub sprzedaż oferty (TAKER)od 0,25%
Cyfrowe walutyZa darmo
Przelewy bankowe (PLN, EUR, USD, GBP)Za darmo
Ekspres Poczta Polska 24/72%

Bitcoin

0.00045 BTC

Bitcoin Cash

0.0006 BCC

Bitcoin Gold

0.0008 BTG

Ethereum

0.00126 ETH

Litecoin

0.005 LTC

Lisk

0.2 LSK

Dash

0.001 DASH

Game

0.005 GAME

KZCash

0.0005 KZC

Infinity Economics

2 XIN

Ripple

0.1 XRP

Monero

0.04 XMR

Zcash

0.001 ZEC

OmiseGo

0.1 OMG

Golem

3 GNT

Futuro

0.2 FTO

0x

2 ZRX

Basic Attention Token

8 BAT

TenX

3 PAY

Augur

0.1 REP

Neumark

5 NEU

TRON

1 TRX

AMLT

10 AMLT

Experty

3 EXY

Bob’s Repair

25 BOB

Lisk Machine Learning

3 LML

Stellar

0.005 XLM

Bitex Global XBX Coin

1 XBX

Blockchain Poland

3 BCP

USD Coin

0.2 USDC

Tradycyjny Przelew PLN

4 PLN

Wypłata w Bankomacie z SMS

10 PLN

Jak zacząć

Jak utworzyć konto ZONDA?

Pierwszym krokiem do szybkiego i w pełni bezpiecznego zakupu kryptowalut jest zarejestrowanie konta na platformie BitBay korzystając z przycisku „Otwórz Konto”.

Na początek wystarczy podać adres email. Po chwili na podany przez Ciebie adres email otrzymasz wiadomość z prośbą o aktywację konta. Kliknij w przycisk “Aktywuj konto”. 

Następnie zostaniesz poproszony o dokończenie rejestracji. W formularzu podaj wybrany przez siebie login oraz hasło, a także PIN do infolinii, który będzie pomocny podczas kontaktu z biurem obsługi klienta. 

Po zakończeniu tego etapu konto zostanie utworzone automatycznie

Czy muszę zweryfikować swoje konto?

Weryfikacja konta jest wymagana aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu. Proces weryfikacji przebiega w dwóch etapach:

  • I poziom – po pozytywnym zweryfikowaniu danych z formularza weryfikacyjnego otrzymasz uprawnienia do wpłat kryptowalut i walut FIAT przelewem bankowym.
  • II poziom – po zaakceptowaniu dokumentu potwierdzającego adres otrzymujesz dostęp do pełnej funkcjonalności systemu – w tym do wpłat ekspresowych i wypłat.

Czy konto na ZONDA jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo środków oraz danych klientów to priorytet dlatego dbają o nas na wielu poziomach.

100% środków klientów w kryptowalutach jest przechowywane na szyfrowanych “cold walletach”, co oznacza, że nie są one bezpośrednio połączone z serwerami giełdy. Takie rozwiązanie gwarantuje, że do naszych środków nie będą miały dostępu osoby trzecie.

Gwarantem środków w walutach fiat są banki oraz wdrożone przez nie metody zabezpieczeń.

BitBay oferuje ponadto wiele możliwości zabezpieczenia konta, poprzez uwierzytelnianie dwuskładniowe czy ustawienia powiadomień i potwierdzeń.

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Jak korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego Google Authenticator?

Mimo, że poziom bezpieczeństwa ze strony giełdy jest na najwyższym poziomie warto za swojej strony dołożyć wszelkich starań, aby to bezpieczeństwo wzmocnić. Tutaj zalecam używanie Google Authenticator. 

Ważne, by środki finansowe na koncie BitBay były pod Twoją stałą kontrolą. Dlatego należy zadbać o włączenie zabezpieczeń, które chronią Cię przed atakami niepowołanych osób chcących pozbawić Cię Twoich pieniędzy. Po włączeniu dodatkowej metody zabezpieczeń, na koncie będą weryfikowane wszystkie najważniejsze operacje takie jak logowanie, wypłaty czy zmiany ustawień.

Zalecaną przez BitBay metodą jest weryfikacja dwuskładnikowa Google Authenticator. Jest to aplikacja na telefony, która generuje jednorazowe kody do logowania i potwierdzania różnych akcji na koncie. Za każdym razem gdy będziesz chciał wykonać ważną operację, Twoje konto poprosi Cię o wpisanie kodu wygenerowanego przez aplikację Google. W tym momencie będziesz miał pewność, że nawet w razie włamu na Twój komputer, nikt nie będzie mógł wykonać akcji na Twoim koncie bez dostępu do Twojego telefonu.

Jeśli wpis na blogu uważasz za wartościowy napisz mi o tym.
Pozdrawiam serdecznie!

Strona internetowa robsob.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.
Treść artykułów, wszelkich tekstów, prezentacji, nagrań audio i video w domenie i subdomenach: robsob.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

error: