Robert Sobolewski - książka

Kim w ogóle jest Robert Kiyosaki?

Robert Kiyosaki powszechnie uznawany jest za twórcę poradnika finansowego wszechczasów, czyli bestsellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec” – książki recenzowanej w drugim artykule, czyli książki o tematyce finansowej, które musisz przeczytać.

Poglądy Kiyosakiego w temacie pieniędzy są całkowicie sprzeczne z opiniami jakimi kieruje się większość osób. Z pomocą wspomnianego poradnika Kiosaki odmienił sposób myślenia o pieniądzach milionów ludzi na całym świecie, tym samym podważając sens powszechnego przekonania o słuszności podporządkowania finansowego pracodawcy. Słusznie więc mówi się o nim, jako o pionierze niestandardowego podejścia do finansów, którego rady w sposób skuteczny redefiniują podejście do bogacenia się.

O czym jest ta książka?

O czym właściwie traktuje “Kwadrant przepływu pieniędzy”? Głównie o tym, że nowatorski sposób myślenia w temacie pieniędzy cechuje nielicznych. Szkoły w przeważającej mierze przekazują wiedzę o tym jak zredagować dobrej jakości CV, aby ująć nim przyszłego pracodawcę. I tu de facto jest pies pogrzebany, bo już na etapie edukacji wpaja się nam błędne przekonanie, że zdobycie dobrej pracy jest kluczem do sukcesu i niezależności finansowej. 

Nic bardziej mylnego. Ten sposób pojmowania bogactwa nigdy nie spowoduje, iż w rzeczywistości staniemy się ludźmi zamożnymi. Osiągnięcie tego celu staje się możliwe tylko przy użyciu stosownej wiedzy. To ona dostarcza informacji o tym, w jaki sposób założyć własną firmę i generować wysokie zyski osiągając tym samym upragnioną niezależność finansową. Wiedzę tę niezwykle trudno jest zdobyć, ale cenne wskazówki inwestora i biznesmena, jakim jest Robert Kiyosaki, z pewnością pomogą w osiągnięciu sukcesu.

Czym więc jest tytułowy “kwadrant”?

Niczym innym jak logicznym schematem przedstawiającym rzeczywisty sposób pojmowania spraw finansowych przez społeczeństwo. Część osób po zakończeniu edukacji napisze przykładne CV, dołączy do niego przekonujący list motywacyjny i znajdzie “wymarzoną pracę”. Zarobki nie będą wysokie, ale etat da złudne poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej, którą jednak łatwo jest stracić w momencie zakończenia współpracy przez pracodawcę.

Kolejna grupa osób kierując się mylnie pojmowaną niezależnością od korporacyjnego zgiełku decyduje się wykształcić w jakiejś wąskiej dziedzinie, w której osiąga duże sukcesy. Powstałe w ten sposób firmy co prawda generują znaczące wpływy, ale podstawowym ich wymogiem jest rzetelna praca właściciela takiego przedsiębiorstwa. Bez niego wszystko się sypie i nie ma dochodów! Można zatem stwierdzić, że gdy „profesjonalista” przebywa na urlopie – jego zarobki również. Samozatrudnienie to nie to samo co biznes.

Robert Sobolewski - książka

Opisane powyżej grupy społeczne, czyli szeregowi pracownicy i samozatrudnieni fachowcy stanowią aż 80% wszystkich ludzi! To oni tworzą lewą stronę kwadrantu przepływu pieniędzy, którą w swojej książce opisuje Robert Kiyosaki. Czym więc jest prawa strona? Kto do niej należy i dlaczego? Odpowiedź jest prosta – są to niezależni inwestorzy i biznesmeni, którzy nie podejmują pracy dla pieniędzy. To pieniądze się ich trzymają bez względu na wkład włożony w ich gromadzenie. Jeżeli więc marzycie o tym, by przejść na prawą stronę kwadrantu, osiągnąć wolność finansową i po prostu stać się ludźmi zamożnymi – z pewnością “Kwadrant przepływu pieniędzy” pomoże Wam spojrzeć na finanse z perspektywy bogacza.

Podsumowanie

Po przeczytaniu niniejszej pozycji, mimo początkowego sceptycyzmu, uznałem, że rzeczywiście wszystkie stwierdzenia dotyczące powszechnych poglądów na temat gromadzenia pieniędzy są prawdziwe. Kiyosaki trafnie wytknął błędy rozumowania, które jak się okazuje torują drogę zawodową praktycznie każdego człowieka. W efekcie naszły mnie następujące wątpliwości:

jak to możliwe, że całe rzesze ludzi już od wielu lat kierowały się w swoim postępowaniu tak mylnymi zasadami?

Jeszcze bardziej skonsternowało mnie, w jaki sposób jeden człowiek zrozumiał mechanizmy napędzające rynek pracy do tego stopnia, że przekreślił w swoich przemyśleniach wszystkie dotychczas powszechnie panujące koncepcje? Analizując życie samego autora i to, że przez pewien okres życia wraz z żoną mieszkał w samochodzie, nabrałem wielkiego szacunku do tego człowieka. Zrozumiałem, że nie trzeba pochodzić z bogatego domu, aby w ciągu kilku lat osiągnąć wolność i niezależność finansową.

Jeśli więc ze wszystkich sił staracie się osiągnąć bogactwo – pozycja “Kwadrant przepływu pieniędzy” jest skierowana właśnie do Was. Nie rezygnujcie z szansy obrania odpowiedniej drogi, znajdźcie ją i podążajcie ku lepszej przyszłości. Ja już to robię i Wy też zacznijcie 🙂

Gdzie najlepiej kupić książkę?

Szukając najtańszego sposobu zakupu książki, polecam skorzystać ze strony Ceneo.pl. Najlepsze sprawdzone i pewne źródło ponad miliona polskich i zagranicznych tytułów.

Przypominam jednocześnie o szeregu promocji jakie prezentuje co jakiś czas na blogu. To sprawdzone sposoby które pozwolą osiągnąć dodatkowy dochód.

Strona internetowa robsob.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.
Treść artykułów, wszelkich tekstów, prezentacji, nagrań audio i video w domenie i subdomenach: robsob.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

error: