Aktualizacja: Niestety zmiany o jakich poinformował mnie TransferGO powodują, że otrzymanie bonusu będzie możliwe, ale nie przy wykorzystaniu opisanego przeze mnie konta Revolut.

” … wprowadziliśmy zmiany do warunków naszego programu poleceń. Jeśli więc myślisz o poleceniu lub sam zostałeś zaproszony, zapoznaj się z naszymi nowymi warunkami, które obowiązują od 29 listopada 2019 r.

Oto nowości:
Aby kwalifikować się do premii za polecenie, nadawca i odbiorca nie mogą być tą samą osobą, nawet jeśli mają różne konta bankowe lub nazwa na karcie jest inna.

Transfery dokonane od lub do dostawcy karty przedpłaconej (np. Revolut, Monese, N26, Monzo lub jakikolwiek inny) nie będą się kwalifikować do premii za polecenie! … “

Program poleceń nie zmienia się , nadal otrzymujemy 15£ + 15£ jeśli nie naruszymy nowych zasad podanych wyżej.

Zyskaj 15£ i podaruj 15£

Do grona instytucji umożliwiających sprytne uzyskiwanie dodatkowych dochodów, śmiało możemy zaliczyć brytyjski fintech TransferGo zajmujący się międzynarodowym transferem pieniędzy. 

Program poleceń oferuje na start, 15 funtów  gwarantowanych w ramach programu poleceń, jednak można otrzymać dodatkowe  bonusowe funty pod warunkiem użycia specjalnego kodu, ale o tym później. 

Oczywiście serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz polskie konta bankowe, zatem przelew premii możecie zlecić w złotówkach.

Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie jednego przelewu walutowego! Posłużyć Wam w tym może przykładowo konto walutowe w aplikacji Revolut.

Kilka słów o TransferGo

TransferGo to brytyjski fintech z siedzibą w Londynie, działający od 2012 roku i obsługujący aż 47 kraje. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto TransferGo w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, dzięki czemu TransferGo może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, różniące się od kursów NBP o mniej niż 1 grosz.

TransferGo jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. W sieci możecie znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat TransferGo, na przykład na portalu Trustpilot. Usługi TransferGo przeznaczone są głównie dla osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej.

Program poleceń, czyli po 15£ dla obu stron (+5£ ekstra)

Zasady programu są stosunkowo proste. Aby wziąć udział w promocji wystarczy:

  • zarejestrować się w programie z polecenia osoby uczestniczącej w programie. Oczywiście zachęcam do użycia mojego linku polecającego oraz wpisania mojego kodu polecającego.
  • Następnie wykonajcie przelew na równowartość minimum 50 funtów (przykładowo na konto w Revolut), dzięki czemu otrzymacie 15 funtów (około 75 zł) premii jako poleceni.
  • Podczas wykonywania pierwszego przelewu użyjcie kodu: 5ZADARMO (lub 5GBPFREE). W ten sposób zapewnicie sobie 5 funtów ekstra, oprócz podstawowego 15 funtów na start.

Kodu zniżkowego należy użyć w ciągu 3 dni roboczych od momentu rejestracji. Po upływie tego czasu kod traci ważność. Promocja z kodem rabatowym trwa do 31 grudnia 2019 roku.

Łączna premia będzie udostępniona do wypłaty w ciągu 5 dni roboczych od momentu dotarcia środków. Wypłatę możecie zlecić po zalogowaniu w serwisie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Środki mogą zostać przelane na wasze konto w PLN (TransferGo przewalutuje je po korzystnym kursie) lub na konto walutowe (przykładowo w ramach Revoluta).

Pamiętajcie, iż regulamin nie zezwala na polecenie usługi samemu sobie. Może to grozić banem oraz niewypłaceniem środków. Dlatego przygodę z TransferGo najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu. 

Zabronione jest również tworzenie kolejnych kont, szczególnie tych na fikcyjne dane. TransferGo ma prawo poprosić Was o zweryfikowanie swojego konta, na przykład poprzez wysyłkę skanu/zdjęcia któregoś z dokumentów.

Numer konta walutowego musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL. Przykładowo dla rachunku w Niemczech będzie to DE, zaś konto w Wielkiej Brytanii składa się z dwóch części (6-cyfrowy sort code oraz 8-cyfrowy numer rachunku). Przelew na konto walutowe założone w polskim banku, nie zapewni uzyskania premii.

Użyj kodu polecającego: ROBSOB

Działamy krok po kroku (pełna instrukcja)

Po kliknięciu w mój link polecający zobaczycie informację o poleceniu usługi TransferGo. W tym miejscu zarejestrujcie się podając adres e-mail hasło oraz mój kod polecający ROBSOB

Serwis od razu przechodzi do rzeczy, ponieważ waszym oczom ukaże się formatka do wykonania przelewu. Warto wcześniej potwierdzić link aktywacyjny jaki otrzymacie od TransferGO na wskazany e-mail. Ja przed wysłaniem pierwszego przelewu uzupełniłem również wszystkie swoje dane osobowe podając adres zamieszkania i numer telefonu, ale można to zrobić w trakcie uzupełniania danych do przelewu.

Aby zdobyć nagrodę o równowartości 15 funtów, wystarczy, że wykonacie przelew na kwotę o równowartości 50 funtów np z Polski na wasze konto Revolut. Jeśli nie macie zamiaru robić tego od razu po rejestracji, przelew możecie oczywiście wykonać później, normalnie po zalogowaniu w serwisie.

Podczas wykonywania pierwszego przelewu użyjcie kodu: 5ZADARMO (lub 5GBPFREE). W ten sposób zapewnicie sobie 5 funtów ekstra, oprócz podstawowego 15 funtów na start. Kodu zniżkowego należy użyć w ciągu 3 dni roboczych od momentu rejestracji. Po upływie tego czasu kod traci ważność. Promocja z kodem rabatowym trwa do 31 grudnia 2019 roku.

Dane do przelewu uzupełniacie jak na moim screen powyżej. Jako kraj nadawcy wybieramy Polskę, zaś kraj odbiorcy Wielką Brytanię. Ja dla pewności zrobiłem przelew na 51£. 

Wybieramy termin dostarczenia pieniędzy. Oczywiście zostawiam docelowy przelew standardowy, który dotrze maksymalnie po kilku dniach. 

Wybrać możecie również formę płatności. Zarówno standardowy przelew, jak i wpłata kartą są bezpłatne. Jedyny koszt usługi to 4,99 zł jako prowizja dla TransferGo.

No dobrze, a co jeśli wysyłam inną walutę niż funty? W jaki sposób przeliczyć równowartość 50£ w innej walucie by kwota przelewu na pewno spełniała warunki promocjiJest na to prosty sposób. Na początek jako kraj nadawcy wybieram Polskę, zaś kraj odbiorcy Wielką Brytanię, po czym wpisuję kwotę 50 funtów. System wylicza mi kwotę do nadania 265,02 zł. 

Wysyłając środki na konto walutowe np. w euro, dopilnuj aby wysyłana kwota nie była niższa niż ta wyliczona dla funtów. Dla pewności ja przeliczyłbym 265,02 zł na euro i dodał  2€.

Jeśli natomiast środki transferujecie na konto w Revolut, nie musicie nic zmieniać, po prostu wysyłacie środki na konto w funtach tak jak na moim screen powyżej.

Teraz uzupełnij dane odbiorcy.

Będą to zapewne Twoje dane np z Revolut więc znajdziesz je w aplikacji sprawdzając szczegóły swojego konta w Funtach. Otwórzcie aplikację Revolut i wybierzcie konto w Funtach szterlingach. Po wejściu w szczegóły konta znajdziecie jego 8-cyfrowy numer oraz 6-cyfrowy kod (tak zwany Sort code).

Na zdjęciu poniżej wpisałem przykładowe numery z konta Revolut.

Jeśli wybierasz wpłatę kartą debetową (osobiście zalecam bo to najwygodniejsza forma) to wystarczy podać jej dane jak na poniższym zdjęciu.

Na końcu, po podaniu numeru karty, zostałem poproszony o włączenie aplikacji i potwierdzenie płatności. Otrzymujemy jeszcze potwierdzenie uzyskanego bonusu i to tyle. Teraz pozostaje już tylko oczekiwać na przelew. Nie da się ukryć, iż interfejs serwisu TransferGo jest bardzo przejrzysty i pomocny. Wszystko w nim widać jak na dłoni. 

Teraz możecie przejść do drugiego etapu naszej strategii. Mianowicie posiadając konto w TransferGo, możecie je polecić swojemu znajomemu, który wykona promocyjny przelew. Mechanizm wykonywania przelewu jest identyczny jak przedstawiony wcześniej, natomiast o tym jak polecać usługi TransferGo dowiecie się z kolejnego akapitu.

Użyj kodu polecającego: ROBSOB

Jak polecać znajomych w TransferGo?

Aby zacząć polecać znajomych i zgarniać po 15 funtów za każde skuteczne polecenie, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie, po czym w swoim profilu klikniecie zakładkę Zaproś i zarabiaj £15. Tam też znajdziecie swój kod/link polecenia. Alfanumeryczny kod możecie zmienić na nieco przyjemniejszą wersję. Kod możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków w komentarzach do wpisu.

Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. TransferGo dostępne jest na terytorium aż 47 krajów, zatem usługę możecie polecać swoim znajomym rozsianym po całym globie! Informacje o tym, ile osób spełniło warunki programu z waszego polecenia, dostępne będą w panelu użytkownika. Premia o równowartości 15 funtów (zgodnie z waszą walutą rozliczeniową konta, na przykład PLN) zostanie Wam przyznana, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 50 funtów (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) w ciągu 6 miesięcy od rejestracji z waszego linku. 50 funtów może stanowić jeden przelew lub sumę kilku mniejszych przelewów. Premia wypłacana jest w ciągu 5 dni roboczych po zatwierdzeniu jej w systemie. Na zatwierdzenie wypłaty macie maksymalnie 30 dni. Przed wypłatą środków, TransferGo może poprosić Was o weryfikację tożsamości poprzez wysłanie skanu jednego z dokumentów ze zdjęciem.


Szczegóły promocji na stronie programu poleceń oraz w regulaminie ogólnym.

Jeśli wpis na blogu uważasz za wartościowy napisz mi o tym.
Pozdrawiam serdecznie!

Strona internetowa robsob.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.
Treść artykułów, wszelkich tekstów, prezentacji, nagrań audio i video w domenie i subdomenach: robsob.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

error: